Laparoskopia jelita

Informacje

Dodany: 2019-11-17
Kategoria: Medycyna

Laparoskopia jelita

Laparoskopia jelita. Proktologia Poznań

Hemoroidy dotykają milionów osób cierpiących i powodują stałe podrażnienie. Kiedy hemoroid wybuchnie i stanie się stanem zapalnym, jest to ciągłe bolesne przypomnienie twojego stanu. Wskazówki przedstawione poniżej pomogą ci dowiedzieć się więcej o tym bolesnym stanie.

Dobrym sposobem uniknięcia tworzenia się hemoroidów jest spożywanie dużej ilości błonnika. Składniki odżywcze o wysokiej zawartości błonnika mogą obejmować warzywa liściaste, płatki owsiane lub pieczywo z pełnego ziarna. Ruchliwość jelit rozwija się dzięki zwykłemu błonnikowi, a duża ilość błonnika zmniejsza również obciążenie, które zachęca do tworzenia się hemoroidów.

Jeśli wystąpią hemoroidy, utrzymuj obszar w czystości. Do czyszczenia używaj wilgotnych ściereczek zamiast papieru toaletowego, ponieważ są one delikatniejsze i wygodniejsze w użyciu. Kąpiel w ciepłej wannie łagodzi ból. Moczyć w kąpieli przez 20 minut lub dłużej.

Dostawanie dużej ilości rutyny pomaga zapobiegać hemoroidom. Jedną z możliwych przyczyn hemoroidów jest osłabienie naczyń krwionośnych. Prawidłowe wchłanianie witaminy C jest niezbędne do utrzymania silnych, zdrowych naczyń krwionośnych, a flutonoid, rutyna, jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania. Można go znaleźć w niektórych warzywach, takich jak brokuły i cebule, a także w produktach cytrusowych. Codziennie przyjmuj 500 mg rutyny.

Kiedy masz do czynienia z hemoroidami, uważaj, aby nie używać żadnych produktów osobistych, które zawierają substancje zapachowe, olejki lub barwniki, w pobliżu dotkniętego obszaru. Nawet minimalne narażenie na jedną z tych substancji może spowodować oparzenie lub swędzenie hemoroidy.

Chociaż większość hemoroidów jest nieoczekiwana i niepożądana, można podjąć kroki, aby złagodzić ból i obrzęk, które ze sobą niosą. Powyższe sugestie mają na celu pomóc w zapobieganiu i leczeniu każdego nawrotu hemoroidów. Podczas gdy ta dolegliwość może wyleczyć się sama, staraj się skrócić czas, który musisz sobie z nią poradzić, zapewniając odpowiednie leczenie.

Top