Portowiec zagra z Bałtykiem w Pucharze Polski

Portowiec awansował do V Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski po środowej wygranej z Potokiem Pszczółki 2:0 (1:0).

Każdy wiedział, że Portowców czeka ciężka przeprawa w meczu z Potokiem, który kilka dni przed meczem z nami pokonał na własnym boisku lidera swojej grupy (A-klasy grupa II). Drużyna z Pszczółek pokazała, że też jest w dobrej formie i potrafi grać atakiem pozycyjnym. Wiedzieliśmy, że musimy szybko strzelić bramkę aby mecz potoczył się pod nasze dyktando. Atakowaliśmy skrzydłami i mieliśmy 2-3 strzały ze środka pola, ale żadne nie znalazło drogi do bramki.

Dopiero w 32 minucie spotkania wynik otworzył Piotr Muła, wykorzystując dośrodkowanie Gapińskiego i pokonał bramkarza gości strzałem z głowy. W pierwszej części spotkania mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, które były obronione przez defensywę gości.
Na początku drugiej części spotkania inicjatywę przejęli goście, którzy mogli wyrównać tylko, że albo oddawali strzały niecelne albo ataki gości były rozbijane przez dobrze dysponowaną naszą obronę.
Drugą bramkę tego wieczoru i jak się okazało na koniec spotkania dającą upragniony awans strzelił niezawodny w grze głową Piotr Muła. Tym razem lewą flanką zaatakował Damian Hebda, który zagrał na „nos” do „Juniora” a ten po raz kolejny świetnie zamknął akcję i ustalił wynik spotkania.
Na 10 minut przed końcem drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał najbardziej doświadczony obrońca Portowca Paweł Jakubiak, który musiał opuścić boisko. Bez Pawła utrzymaliśmy wynik i co bardzo cieszy trenera zagraliśmy po raz kolejny na zero z tyłu.

Awans zasłużony, byliśmy drużyną lepszą i w następnej rundzie zagramy z zespołem z III Ligi Polskiej czyli…. z Bałtykiem Gdynia. Bałtyk Gdynia w IV rundzie pokonał pewnie na wyjeździe Kaszuby Połchowo 7:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy. Bałtyk w obecnych rozgrywkach sezonu 2017/18 zajmuję 3 miejsce w lidze i aspiruje na awans do II ligi.

Będzie to bardzo trudny i wymagający rywal, już dziś serdecznie zapraszamy na mecz z Bałtykiem w środę 18 października 2017r. o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wyzwolenia 8.

Liczymy na rekord frekwencji na naszym stadionie!

Do boju Portowiec!Komentarz